Cumartesi, Aralık 9, 2023

Hakkımızda

2019 yılında ‘mechtekno’ adı ile başlayan projemiz Türkiye’nin en özgün ve en kaliteli Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Savunma Sanayii Uygulamaları hakkında güncel bilgi platformu olma yolunda ilerlemektedir. Bu hedefe ulaşabilmek adına oluşturduğumuz cyborglar ve droidlerden oluşan ekibimiz özverili bir şekilde çalışmalarını gerçekleştirmekte ve mekanik teknolojiler hakkında içerik oluşturmaktadır.. Şaka şaka.. Araştırmacı, meraklı ve bilgili birkaç mühendisten ibaretiz. Henüz yerimizi alamadılar ama işin ucundan tutsalar fena olmazdı.

İlk olarak, ‘Türkiye’de eksikliğini hissettiğimiz, mühendisliğe dair özgün içerikleri neden biz oluşturmayalım ki?’ sorusuyla başlayan bu proje ile hem öğrenmeye devam ediyor hem de araştırmalarımızı derleyerek sizlerle paylaşıyoruz. ‘Off ya hiçbir yerde bulamıyorum’ , ‘Keşke şunu tablo haline getirselerdi’, ‘Neden hiç Türkçe kaynak yok yeaa?’ gibi serzenişlerde çok defa bulunmuşsunuzdur. Hah işte bu duruma çözüm üretmek istiyoruz aslında. Mühendislik alanında yaşanan bilimsel gelişmelerin arka planı, gündeme dair teknolojik gelişmeler ve bunların savunma sanayii alanına yansımalarını değerli ekibimizle birlikte araştırarak sizlere sunuyoruz. Her konuya maydonoz olamasak bile; eksikliğini gördüğümüz, ilgi alanımıza giren ve dikkat çekeceğine kanaat getirdiğimiz mekanik teknolojileri araştırmaya oldukça hevesliyiz.

mechtekno

Mechtekno çatısı altında başta instagram sayfamız olmak üzere twitter aracılığı ile de sizlere ulaşabilmek için çabalıyoruz. Web sitemiz üzerinde oluşturduğumuz bilgi şelalelerinin yanısıra instagram sayfamızda da her gün kaliteli içerikler paylaşmaya devam ediyoruz. Twitter aracılığı ile oluşturulan bilgiseller sayesinde de dikkat çekeceğimizi düşünüyoruz. Siz de bilim, teknoloji, mühendislik ve savunma sanayii alanlarında oluşturduğumuz özgün içeriklerden hızlıca haberdar olabilmek adına sayfanın sağ üst köşesinde yer alan sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, ilginç bulduğunuz konuları bizimle paylaşabilirsiniz.