Cumartesi, Aralık 9, 2023
MÜHENDİSLİK

Dünyanın En Küçük Silahı

Bizi Takip Edin :
Abone Ol
Facebook
Twitter
YouTube
Instagram
5
(1)

Swiss Mini Gun Guinness Rekorlar Kitabına göre de resmi olarak dünyanın en küçük silahı. Resmine baktığınızda alttan dışarı taşan “büyük boy” tetik dışında normal bir tabanca gibi gözüküyor. Güzel bir anahtarlık olabilir. Doluyken kullanmamak koşuluyla tabi. Aksi takdirde vücudunuzdan 2.34 mm kalibrelik mermiler çıkartabilirsiniz !

Yalnızca 19,8 gram ağırlığındaki silah avucunuzun bir köşesine kolayca sığacak büyüklükte. Silahın yaklaşık 5.5 cm uzunluğunda ve 1 cm genişliğinde. C1ST isimli tabanca, paslanmaz çelik bir model. Diğer tabancalar gibi, ateşleme ve kullanmayla alakalı sıradışı bir durum söz konusu değil.

Silahın boyutu, kıyafetlerinizin, ceplerinizin, hatta saçlarınızın içine saklamaya gayet müsait. Bu da silahı yanında taşımayı kolaylaştırıyor. Hal böyle olunca, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere gibi bazı ülkeler bu silahı taşımayı yasakladı.

Tabancanın üretimindeki teknoloji, Swiss saat ve mücevherlerin üretimindekiyle aynı. Silah küçük olmasına rağmen maliyeti tahmin edeceğinizden biraz fazla. Dünyanın en küçük silahı yaklaşık olarak 6.000 dolar civarında. Ayrıca 50.000 dolara kadar çıkan altın bir versiyonu da var. Ancak bu versiyonu satın almak için İsviçre’ye gitmeniz gerek.

Silahı satın aldığınızda, şık bir deri tutucu ve 24 adet mermi de hediye olarak geliyor. Son olarak, tabancanın gücü 1 joule’den az. Bu, silahla belli bir mesafeden ateş edilirse birinin ölme olasılığının düşük olduğu anlamına geliyor. Ancak beynin yakınından bir kurşun sıkılırsa tehlikeli ve ölümcül olma ihtimali var.

İlginizi çekecek içerik: “Dünyanın En Ünlü Silah Tasarımcıları”

  Bu içerik size faydalı oldu mu?

  Puan vermek için yıldızın üzerine tıkla!

  İlginizi Çekebilir :  Almanların Çözülemez Dediği Enigma Makinesi Nedir? Nasıl Çalışır?

  Sonuçlar 5 / 5. Oy sayısı: 1

  Henüz puan verilmedi. İlk puan veren sen ol!

  Bu içeriği faydalı bulduysanız..

  Bizi sosyal medyada takip edin!

  Bir yanıt yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir